YDS

Yabancı dil sınavları tek çatı altında toplandı. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) , Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş (TUS) gibi sınavlar Yabancı Dil Sınavı (YDS) olarak birleştirildi. ÖSYM; 4 Ocak 2013 tarihinde 28518 sayılı resmi gazetede yayınlanan karara göre yabancı dil bilgisi sınavlarını tek bir sınavda toplandığını açıkladı.

YDS sınavı , ülkemizde en az lise mezunu bireylerin yabancı dil yeterliliklerini değerlendirmekte kullanılan bir sınavdır. Adayların dil hâkimiyeti, okuduğunu anlayabilmesi, dil ve kelime bilgisinin ölçüldüğü bir formattır. YDS sınavı her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde ÖSYM tarafından düzenlenir. Ayrıca Almanca, Arapça, Çince, Bulgarca, Fransızca, İspanyolca ve birçok farklı dilde yapılır. 150 dakika süresi olan bu sınav yazılı test şeklindedir ve 80 sorudan oluşur. Her bir doğru cevap 1.25 puandır, yanlış verilen cevaplar doğruları götürmez. YDS’ye Akademik kariyer yapmak isteyenler ve bulundukları mesleklerde dil tazminatı almak isteyenler girebilir.

YDS SORU DAĞILIMI

Kelime bilgisi 6 sorudan oluşur. Dil bilgisi 10, Close test 10, cümle tamamlama 10, İngilizceden Türkçeye çeviri 3, Türkçeden İngilizceye çeviri 3, okuma metinleri 20, diyalog tamamlama 5, anlamca en yakın cümleyi bulma 4, paragraf tamamlama 4, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi çıkarma 5 sorudan oluşur.

YDS sınavında tecrübeli eğitmenler, en iyi YDS öğretmenleri ile eğitim vermekteyiz. YDS de en iyi skoru almak için Amerikan Kültür’e bekliyoruz.

Yeni YDS sınavına özel olarak hazırlanılmış materyaller ile güncellediğimiz programlarımız ile ilgili detaylı bilgi için şubemize ulaşmanızı rica ederiz.

Ön Kayıt Formu

Ön Kayıt formunu dolduran herkese %10 İndirim!

    Hemen Ara
    WhatsApp Hattı